Hlavní obsah stránky

O komiksu tady a teď, BANG! – panelová diskuze

Fotogalerie O komiksu tady a teď, BANG!  - panelová diskuse - portrét

Kdy: 29. 2. 2024 od 18:00

Kde: velká studovna

Co: panelová diskuse

Diskuze se zajímavými aktéry české komiksové scény, tvůrci, teoretiky i konzumenty.

Nejen o komiksu jako takovém, ale i o jeho využití při práci s dětmi a literaturou pro podporu čtenářské gramotnosti.

Panelisté:

  • Michaela Šerá - nakladatelství CREW

a komiksoví tvůrci:

  • Štěpánka Jislová
  • Marek Rubec
  • Ivan Kubát

Moderátor: Daniel Hanták (Herní prostor)

 

Medailonky: 

Michaela Šerá – Specialistka komunikace největšího a nejstaršího komiksového nakladatelství v České republice, Nakladatelství CREW.  Mimo jiné se zaobírá problematikou čtenářské gramotnosti dětských a dospívajících čtenářů. Pomocí komiksu se snaží přivést nové čtenáře ke čtení. O komiksu také vede přednášky pro knihovníky a učitele. 

Štěpánka Jislová – Česká ilustrátorka a komiksová autorka. Stavebním kamenem jejích prací je příběh a způsoby jeho odvyprávění, byť se styl i techniky často střídají. Ať už to je malba, kresba nebo různé varianty počítačové postprodukce. Vlastní komiksy staví na úlomcích legend a pověstí, pro která vznikají nová pravidla a neobvyklá prostředí. 

Marek Rubec – Tvůrce komiksů a animovaných filmů. Jeho tvorbu charakterizuje mimořádná proměnlivost výtvarného rukopisu – pro každý námět volí styl a techniku, které s ním nejlépe rezonují, takže v podstatě nelze vysledovat vnějškové jednotící rysy. Po obsahové stránce tíhne Marek Rubec především k černé grotesce a absurdnímu humoru.

Ivan Kubát – Komiksový tvůrce, kročehlavský patriot, autor triček s kročehlavskou tematikou a frontman bluesrockové kapely ATd.

Daniel Hanták – je momentálně středoškolským učitelem, ale ve volném čase žije především pro popkulturu včetně komiksu. I v pedagogické činnosti mu záleží na tom, aby se na komiks (ale především počítačové hry) nedívalo jen skrz prsty, ale aby se staly rovnocennou součástí veřejné diskuze.

 

Akce se koná za laskavé finanční podpory společnosti AVE.

 

Poděkování za spolupráci na této akci patří také: