Hlavní obsah stránky

Důležité odkazy

Souborný katalog České republiky

Souborný katalog České republikySouborný katalog České republiky je elektronický katalog, který soustřeďuje ve své bázi údaje o dokumentech ve fondech spolupracujících českých knihoven a institucí.

Databázi spravuje Národní knihovna České republiky. V elektronické podobě vzniká od roku 1995. Vyhledané záznamy zobrazují informaci o knihovnách, ve kterých je možné dokument vypůjčit. Tato informace je vyjádřena zkratkou knihovny a siglou knihovny. Po kliknutí na siglu knihovny získá uživatel kontaktní její údaje obsažené v Centrálním adresáři knihoven a institucí ČR.

V současné době obsahuje cca 6,75 mil. záznamů českých a zahraničních monografií, speciálních dokumentů, seriálů (časopisy, sborníky, zprávy z konferencí apod.) a v samostatné databázi články.

Katalogy a databáze NK ČR

Knihovny.cz

Knižní weby

Výběr z webů, na kterých můžete najít zajímavé informace o knihách, o autorech, recenze, čtenářské deníky a mnoho dalších užitečných informací o čtení.

Knihi.cz
web o knížkách, o autorech
Knižní databáze, možnost založit si svůj čtenářský deník a hodnotit knihy, sdílení postřehů

ČTE_SY_RÁD 
„ČTEnářův SYmpatický RÁDce“
databáze na doporučování čtivých knih napříč žánry, statistiky, známé osobnosti doporučují
Web vznikl jako projekt studentek KISK FF MU Brno, je financován z grantu Ministerstva kultury

Citarny.cz 
„dobrovolný literárně - vzdělávací a informační portál s knihami pro lidi, kteří si myslí, že vzdělávání jednotlivců je nejdůležitější část kolektivní inteligence“

CBDB 
„Česká bibliografická databáze“
databáze knih, autorů a přátel knih obsahující recenze knih, hodnocení, žebříčky, informace o spisovatelích, součástí je i bazar knih

LEGIE 
databáze knih Fantasy a Sci-Fi

Knihožrout 
portál pro milovníky knih
novinky ze světa knih, recenze

DatabazeKnih.cz
databáze knih, recenze knih, bazar, žebříčky, knižní události