Hlavní obsah stránky

Půjčování e-knih a online audioknih

Desítky tisíc titulů si můžete půjčit hned bez front – elektronicky. A bez poplatků.

Půjčujeme e-knihy přes platformy Palmknihy a Flexibooks a audioknihy přes platformu Palmknihy. U obou platforem je doba výpůjčky striktně daná na 31 dní (ani víc, ani méně). Podrobná pravidla e-výpůjček »

Pro půjčování e-knih je potřeba si stáhnout příslušné aplikace a zaregistrovat se pod stejným e-mailem jako v knihovně. Máme limit 3 souběžné půjčených e-knih. 

E-knihy v katalogu

A online půjčujeme i audioknihy přes platformu Palmknihy. Audioknihy můžete mít v jeden moment půjčené 2

Online audioknihy v katalogu

Další tisíce e-knih, které najdete v našem katalogu, vydala a zpřístupňuje Městská knihovna v Praze. Vedle povinné četby ve výběru najdete i současnou českou tvrobu. Přehled e-knih MLP »

 

Praktické návody

 

Řadu knih z nedávné doby seženete i online

Desítky tisíc dokumentů, na které se vztahují autorská práva, ale jinak se nedají sehnat, jsou díky službě Díla nedostupná na trhu (DNNT) přístupné online v Národní digitální knihovně. Jako čtenáři naší knihovny do ní máte přístup, stačí se přihlásit stejnými údaji jako do našeho katalogu. 

 

Digitální knihovna Středočeské knihovny

Regionální knihy a periodika zdigitalizovaná z fondů naší knihovny najdete v digitální knihovně Kramerius. Část dokumentů, u kterých ještě nevypršela ochranná lhůta pro autorská práva, je dostupná pouze v prostorách knihovny.