Hlavní obsah stránky

Marek Rubec – Komiksová proměna

Fotogalerie Marek Rubec - Komiksová proměna

Kdy: 1. 3. 2024 od 13:00 - 1. 3. 2024 do 17:00

Kde: lektorská místnost

Co: workshop

Příležitost pro malé tvůrce vyzkoušet si vytvořit komiks na existující literární dílo

4 hodinový workshop pro děti od 6-10 let s Markem Rubcem, kde se malí tvůrci volně inspirují povídkou Franze Kafky "Proměna" a vytvoří originální komiksovou adaptaci. Dílo světoznámého pražského autora bude vystaveno nespoutané dětské kreativitě. Důraz bude kladen více než na doslovné kopírování hlavně na rozvíjení fantazie malých autorů.

  • Kapacita kurzu: 10 dětí (6-10 let)
  • Vstupné na kurz: 200 Kč
  • Kdy: 13.00-17.00
  • Na místě zajištěn pitný režim

 

Malí tvůrci mají také možnost zapojit se do literární soutěže V koho nebo v co byste se chtěli proměnit  v rámci kampaně Rosteme s knihou. S digitalizací vytvořených prací a se zprostředkováním kontaktů rádi pomůžeme. 

 

Přihlásit na kurz se můžete ZDE.
 

Marek Rubec 

Marek Rubec pochází z Litoměřic, kde stále žije a pracuje. Absolvoval obor výtvarná výchova a základy společenských věd na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové a animovanou tvorbu na Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Od roku 2004 se intenzivně věnuje tvorbě animovaných filmů, mimo jiné natočil dva klipy pro skupinu Traband, podílel se na seriálu Evropské pexeso, který v roce 2008 vysílala Česká televize, a zúčastnil se řady festivalů (Anifest, Zlínský pes, LFŠ Uherské Hradiště aj.) Kromě grafiky, malby a street-artu se zabývá také komiksem, jeho krátké příběhy vyšly v časopisech Čtyřlístek a Sorrel nebo v antologii severočeského komiksu Bublifuk.

Jeho tvorbu charakterizuje mimořádná proměnlivost výtvarného rukopisu – pro každý námět volí styl a techniku, které s ním nejlépe rezonují, takže v podstatě nelze vysledovat vnějškové jednotící rysy. Po obsahové stránce tíhne Marek Rubec především k černé grotesce a absurdnímu humoru. Spolu Jiřím Grusem, Janem Jiříčkem, Zuzanou Vízkovou, Petrem Korunkou a Jánem Petrovičem tvoří volné sdružení komiksových tvůrců Herozvěsti. studoval animovanou tvorbu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Své práce publikoval například v Labyrint revue, Art + Antiques, AARGH!u nebo ve slovinském sborníku Stripburger. Spolu s Pavlem Kosatíkem je autorem grafické novely "1942, Jak v Londýně vymysleli atentát na Heydricha" z cyklu ČEŠI. Další tituly: Jarmil in action (2018), Jarmil in India (2021).

 

Akce se koná za laskavé finanční podpory společnosti AVE.