Hlavní obsah stránky

Můj první komiks – workshop

Fotogalerie KOMIKS | Workshop se Štěpánkou Jislovou

Kdy: 26. 2. 2024 - 27. 2. 2024

Kde: studovna

Co: workshop

Zveme vás na dvoudenní komiksový workshop s českou komiksovou tvůrkyní.

Vzpomínáte na komiksový workshop, který jsme již před čtyřmi lety s knihovně uspořádali? Ne? To vůbec nevadí. Jednodenní akce věnovaná takto oblíbenému fenoménu nám přišla málo, a tak jsme se v letošním roce rozhodli přijít s něčím "větším".

Připravili jsme pro vás program na celý týden. A k tomu jsme opět přizvali také Štěpánku Jislovou, které od té doby na kontě přibylo pár nových knih. 
 

Co vás čeká?

Dvoudenní workshop s českou ilustrátorkou a autorkou komiksů, Štěpánkou Jislovou!
 

  • Workshop je určen dospělým a dětem starším 13 let
  • Vymyslíte příběh, vytvoříte storyboard, nakreslíte výsledný komiks. Odejdete s vlastním dílem v analogové či digitální podobě. 
  • Začátek vždy v 09.00 (s hodinovou přestávkou na svačinu), konec v 15.00
  • Maximální kapacita kurzu: 10 osob
  • Vstupné na dvoudenní kurz: 500 Kč/ *350 Kč ZTP, studenti, senioři
  • Na místě zajištěn pitný režim! 

 

Účastníci workshopu se budou moci zúčastnit soutěže a vyhrát nějaké ceny: (https://www.kosmas.cz/knihy/526631/jesterky/https://www.databazeknih.cz/knihy/dobrodruzstvi-hildy-hilda-a-bily-hafik-495830https://www.databazeknih.cz/knihy/bez-vlasu-451206

Vyhlášení soutěže proběhne v rámci panelové diskuse ve čtvrtek 29. 2. 2024 v 18:00.

 

Závazné přihlášení na oba dny probíhá ZDE! 

Pokud přihlašujete sourozence, musí být přihlášeni pod různými e-maily, jinak systém zaregistruje jen prvního přihlášeného.

 

Štěpánka Jislová ( *1992)

Česká ilustrátorka a komiksová autorka. Vystudovala Fakultu designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni a své krátké komiksové příběhy publikovala v řadě domácích (Aargh, Caves, BubbleGun, XEROX) i zahraničních sborníků (Bobla, Dirty Diamonds, CBA).

S komiksem Strom vyhrála v roce 2013 soutěž CZ.KOMIKS. Zúčastnila se komiksového sympozia Superhdinové východního bloku galerie Klatovy Klenová a v roce 2016 se stala rezidentkou Wilkinson College v Kalifornii v rámci prestižního grantu Getting to know Europe. Je spoluzakladatelkou české pobočky Laydeez Do Comics.

Stavebním kamenem jejích prací je příběh a způsoby jeho odvyprávění, byť se styl i techniky často střídají. Ať už to je malba, kresba nebo různé varianty počítačové postprodukce. Vlastní komiksy staví na úlomcích legend a pověstí, pro která vznikají nová pravidla a neobvyklá prostředí. 

Další tvorba: Jak Beneš ustoupil Hitlerovi (2016), Klášter Nejsvětějšího srdce (2017), Bez vlasů (2020), Hon na Macbetha (2022), Supro: Hrdinové na dluh (2023), Srdcovka (2023)

 

Akce se koná za laskavé finanční podpory společnosti AVE.

 

Poděkování za spolupráci na této akci patří také: