Hlavní obsah stránky

Po porodu v pohodě

Fotogalerie Po porodu v pohodě

Kdy: 23. 4. 2024 od 18:00

Kde: studovna

Co: diskuze

Šestinedělí je pro ženy náročným obdobím nejen fyzicky, ale i psychicky. Jsou na ně kladeny velké nároky, často trpí spánkovou deprivací a sžívají se s novou životní situací. I u zdravých žen s dobrým rodinným zázemím se tak po porodu může rozvinout poporodní deprese.

Beseda s Mgr. Michaelou Kalužný Kříčkovou nabídne užitečné informace a rady pro prevenci a řešení poporodních depresí, ať už pro samotné matky nebo jejich blízké. Načerpejte tipy, jak si v šestinedělí zachovat dobrou psychickou kondici a naladit se na novou životní roli.

Program:

  • Psychická příprava na porod – jak si vytvořit prostředí, ve kterém se budete cítit příjemně. Koho mít s sebou u porodu. Edukace doprovodu, co od něj pravděpodobně budete potřebovat atd.

 

  • Poporodní péče – psychické změny po porodu, reakce těla a psychiky. Jak se starat o regeneraci. Stavy, které mohou nastat, jak s nimi pracovat a reagovat. Jak edukovat blízké okolí. Kdy se obrátit na odbornou pomoc, jaké jsou další možnosti. Organizace, se kterými se mohu spojit v případě potřeby.

 

Mgr. Michaela Kalužný Kříčková je psycholožka a terapeutka, spoluautorka projektu OKPK Blokyně. Také natáčí podcast Zastavení s terapeutkou o běžných tématech s psychologickým přesahem.

 

Vstupné: 100 Kč / *70 Kč ZTP, senioři, studenti