Hlavní obsah stránky

Vzdělávací cykly

Vnímáme knihovnu jako centrum celoživotního vzdělávání v různých oblastech od osobnostního rozvoje přes sociální otázky po praktické IT dovednosti.

Aktuální akce v rámci vzdělávacích cyklů najdete v kalendáři akcí.

 

Rozvojové kurzy pro pracovníky kulturních a kreativních odvětví 

podzim 2023

Sérii kurzů zaměřených na digitální dovednosti, oblast finanční gramotnosti, manažerské a komunikační dovednosti, které jsou určené pracovníkům kulturních a kreativních odvětví (knihovny, muzea, galerie, hudební odvětví, divadla, architektura...). Otevřené jsou zástupcům kulturních a kreativních institucí i profesionálům na volné noze.

Přehled kurzů najdete na samostatné stránce projektu

 

Základy programování aneb Jak si usnadnit život

podzim 2023

Kurz je určen pro každého, kdo se chce naučit základy programování v Pythonu (https://www.python.org). Není potřeba žádná předchozí znalost programování – očekávají se úplní začátečníci. Kurz je koncipován pro věk cca 15+ a dospělé (nebudeme si hrát s kreslenými obrázky, půjde nám spíš o dosažení konkrétního praktického výsledku).

 

Rodina jako instituce

podzim 2023

Cyklus přednášek a seminářů nahlížející z různých pohledů (právní, psychologický, sociologický ad.) rodinu jako důležitou společenskou instituci.

 

Virtuální univerzita třetího věku

podzim 2023

Lekce univerzity třetího věku přenášené online do regionů. Univerzita třetího věku poskytuje lidem ve zralém věku všeobecné, zájmové a neprofesní vzdělávání na vysokoškolské úrovni. V každém semestru otevíráme jiná témata.