Hlavní obsah stránky

Pavel Hošek – Evangelium podle Bohumila Hrabala

Fotogalerie Evangelium podle Hrabala

Kdy: 8. 4. 2024 od 17:30

Kde: studovna

Co: beseda

Letos si připomínáme 110. výročí narození českého spisovatele a pábitele Bohumila Hrabala

U příležitosti tohoto výročí jsme pozvali na besedu prof. Pavla Hoška, autora nedávno vydané knihy "Evangelium podle Bohumila Hrabala". 

 

Pavel Hošek

Profesor religionistiky na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy. Dlouhodobě se zabývá literární tvorbou spisovatelů, jejichž dílo se dotýká duchovního rozměru skutečnosti. Napsal knižní studie o Jaroslavu Foglarovi, E. T. Setonovi, J. R. R. Tolkienovi, C. S. Lewisovi a autorech inspirovaných chasidskou vypravěčskou tradicí. V těchto studiích se zaměřuje na spirituální a symbolické motivy, přítomné ve slavných dílech zmíněných autorů.

Literární dílo Bohumila Hrabala patří mezi nejvýznamnější plody české kultury dvacátého století. Jeho knihy byly vykládány z mnoha různých hledisek, ale duchovní rozměr Hrabalova myšlení a díla dosud nebyl důkladně prozkoumán. Nedávno byly objeveny nahrávky Hrabalových adventních promluv v Libici nad Cidlinou. Tyto nahrávky vrhají na duchovní rozměr jeho myšlení úplně nové světlo. Kniha Evangelium podle Bohumila Hrabala vychází z těchto nově nalezených materiálů a nabízí ucelený výklad duchovního rozměru literární tvorby jednoho z největších českých spisovatelů.

 

 

Vstupné: 100 Kč / *70 Kč senioři, studenti a ZTP. Vstupenky zakoupíte na místě v den konání akce před začátkem programu.