Hlavní obsah stránky

KONCERT | Melanie Scholtz Quartet /JAR, UK, Norsko, ČR/

Fotogalerie Melanie Scholtz Quartet - portrét

Kdy: 5. 6. 2023 od 19:00

Kde: velká studovna

Melanie Scholtz – zrozena ke zpěvu


Pochází z hudební rodiny, od pěti let se učila na piano, od 16 let soukromě studovala zpěv. V r. 1997 zahájila svá školní studia zpěvu (College of Music na Univerzitě Kapského Města), jež absolvovala v roce 2000 v oboru „operní a jazzová pěvkyně“.

Roku 2002 Melanie Scholtz vyhrála cenu „Best Jazz Vocalist” v kategorii tradičního jazzu. Její hlas nezvítězil jen v mnoha jihoafrických jazzových soutěžích a festivalech, ale stal se i hlasem oficiálním: např. v roce 2003 zpívala na „Prezidentském golfovém turnaji“, který pořádal bývalý prezident JAR Nelson Mandela.

V letech 2004-2005 byla lektorkou jazzového zpěvu na domovské univerzitě (University of Cape Town) a aktivně podporovala dílny a workshopy mladých či začínajících jazzmanů. V roce 2006 realizovala své debutové album s názvem “Zillion Miles”, Melanie  je zde skladatelkou textů i hudby.

V roce 2009 nahrála své druhé CD s norským trumpetistou a producentem Olem Jornem Myklebustem. Během své kariéry zpívala ve Španělsku, Portugalsku, Nizozemí, Maroku, Norsku, Švédsku a Rakousku, spolupracovala s mnoha hudebníky různých občanství i národností. Kromě spolupráce s celou jihoafrickou jazzovou špičkou je třeba jmenovat norskou kapelu Inkala, belgického pianistu Jacka van Polla a tři jazzové veličiny, kterými jsou dodnes Al Jarreau. Bobby McFerrin a Joe McBride.
 

V Kladně vystoupí v této sestavě:

  • Melanie Scholtz (Jižní Afrika) – zpěv
  • Osian Roberts (UK) – saxofon
  • Jo Skaansar (Norsko) – kontrabas
  • Marek Urbánek (CZ) – bicí

www.melaniescholtz.com 
www.joskaansar.com

 

Vstupné na koncert: 190 Kč /*120 Kč studenti, senioři a ZTP

Vstupenky zakoupíte na pracovišti IS v 1. patře knihovny. V den konání koncertu budou též k zakoupení na místě. Do vyprodání kapacity sálu!

 

Akce se koná díky laskavé finanční podpoře Statutárního města Kladno.