Hlavní obsah stránky

Pilani Bubu Trio (JAR) – koncert

Fotogalerie Pilani Bubu Trio (JAR) – koncert - portrét

Kdy: 29. 11. 2022 od 19:00

Kde: velká studovna

Co: koncert

JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Pilani Bubu (JAR) – zpěv, Antonín Dlapa (CZ) – kytara, Matěj Černý (CZ) – kontrabas

Pilani Bubu je jihoafrická písničkářka, televizní moderátorka a kreativní nezávislá umělkyně v žánru současné lidové hudby. Její poslední album Folklore-Chapter 1 získalo v rámci "The South Africa Music Awards 2020" ocenění za „Nejlepší jihoafrické album“. Má skutečně jedinečný hlas a jemným i energickým způsobem dokáže prezentovat svojí vizi spojení folkloru, jazzu a soulu. Pilani Bubu je vypravěčka s příběhem v srdci, vášnivá a ohnivá umělkyně, poháněná svým velkým předsevzetím: prezentovat africkou lidovou kulturu na všech kontinentech. Tato všestranná umělkyně styl, se kterým vystupuje, nazývá "jazzy folk soul".

Za posledních deset let tak ozdobila svou přítomností pódia festivalů a hudebních míst po celém světě: namátkou v Nigérii, Ghaně, Mosambiku, Keni, USA, Francii a Velké Británii. Ráda sdílí s místními umělci svou vášeň pro hudbu a cestování, takže se pro české turné obklopí domácími hudebníky: kytaristou Antonínem Dlapou a kontrabasistou Matějem Černým.

Její společnost Bupila byla také nominována na dvě ceny Loeries, největší reklamní ocenění Afriky a Středního východu, a získala bronz v kategorii DESIGN: MIXED Media za strategickou a kreativní práci na kampani za lidská práva pro Nadaci Nelsona Mandely.

Vstupné na koncert: 200 Kč / 90 Kč  – ZTP, studenti a senioři. Vstupenky budou k zakoupení v předprodeji od 27. 10. 2022 na pracovišti informačních služeb v prvním patře knihovny a poté na místě před začátkem koncertu. 

 

Tento koncert se koná díky laskavé finanční podpoře Krajského úřadu Středočeského kraje.