Hlavní obsah stránky

THREE FOR SILVER (Oregon, USA) – koncert

Fotogalerie Three for Silver - portrét

Kdy: 26. 4. 2022 od 19:00

Kde: velká studovna

Co: koncert

Knihovna hraje

Lucas Warford – zpěv, rezofonická kytara, kontrabas, Willo Sertain – zpěv, akordeon, Corwin Zekley – zpěv, housle

Kašli na budoucnost, zapomeň na minulost – užij si to teď! Jako když nastydlý Pavarotti na cikánské svatbě po půlnoci huláká s Tomem Waitsem americké evergreeny. Three for Silver jsou doma ve dvoumilionovém Portlandu ve státě Oregon, kde 33 % obyvatel je Neameričanů – Asiati, Indiáni, černoši nebo Hispánci. Atmosféra divokého města, dělníci z loděnic, tvrďáci v martenskách, hazard, prostituce. Autorská směs folku, blues, country, klezmeru, calypsa a hospodských halekaček, vyladěná ročně na dvou stovkách koncertů v Americe a Evropě.

Tři sóloví zpěváci, tři akustické nástroje a fenomenální aranžmá. Parta bezstarostných volnomyšlenkářů hraje muziku bez hranic, kterou nestrčíte do žádné škatulky. Pasuje na slavnostní ceremoniál, k táboráku, na motorkářský festival i na mejdan – je to pop music z jiné galaxie. Americké ministerstvo zahraničí proto občas Three for Silver vysílá na turné do zemí žíznivých po pravé a originální americké hudbě.

Nemají kytaru, klávesy ani bubeníka, ale housle, tahací harmoniku a kontrabas vyrobený z plechové vany. Každý koncert je unikát a magický zážitek. Nenechme si to ujít.

Vstupné: Kč 200 / ZTP Kč 90

Vstupenky budou v předprodeji na pracovišti informační služby v 1. patře knihovny.