Hlavní obsah stránky

Martin Mykiska: Pět měsíců v Himálaji, aneb, Ladak očima české rodiny

Fotogalerie Martin Mykiska: Pět měsíců v Himálaji - portrét

Kdy: 11. 5. 2022 od 17:30

Kde: velká studovna

Co: cestopisná přednáška

Ladak. Tajemný kousek země sevřený mezi horami. Skalnatá vysokohorská poušť protkaná oázami zelených údolíček zavlažovaných ledovcovými říčkami. Budhistické kláštery shlížející z příkrých skalisek na chudá kamenitá políčka. Obrovští pozlacení Buddhové a mniši bušící do bubnů a tajemně mumlající své mantry. Ladak utopený v oceánu vysokých štítů Himálaje. Tam se na dlouhých pět měsíců ocitla rodina se dvěma dětmi. Díky jejich přítomnosti rodiče viděli v cizí zemi leccos jinýma očima.

Martin Mykiska strávil se svou rodinou včetně synů (3 a 5 let) celých pět měsíců v malé ladacké vesnici. Prostřednictvím fotografií a videí se vám pokusí přiblížit život v Ladaku, který je ostrůvkem původní tibetské kultury. Podíváme se do budhistických klášterů, vysoko do hor i mezi prosté Ladačany. Uvidíme, jak se Mykiskovi s himálajskými poměry sžili a hlavně jak si je užívali.


O autorovi:
Martin Mykiska –  cestovatel, fotograf, publicista na volné noze, delší dobu pobýval v Latinské Americe, Afghánistánu, Pákistánu, Indii nebo na Aljašce, žil rok v Antarktidě. Krátkodobě navštívil mnoho dalších míst. Kromě stovek přednášek pro veřejnost i školy a speciálních diashow pro pražské Planetárium píše reportáže do časopisů i novin, vydal 8 cestopisných knih a připravuje příspěvky pro pořad ČT Objektiv.

 

Vstupné na přednášku: 80 Kč, vstupenky budou v prodeji na místě před začátkem přednášky

A tyto publikace si můžete vypůjčit z našeho fondu:

Jižní Amerikou přes Patagonii k Orinoku

Jižní Amerikou přes stolové hory do Bolívie

Pět měsíců v Himálaji, aneb, Ladak očima české rodiny

Po zamrzlé řece do nitra Himálaje

Pěšky, stopem, lodí Jižní Amerikou

Byl jsem rok v Antarktidě

Dvacet tisíc mil dlouhý podzim

Afghánistán, prach a růže