Hlavní obsah stránky

Důl Max v Libušíně a další příběhy z Kladenska

Fotogalerie Důl Max v Libušíně - portrét

Kdy: 9. 2. 2022 od 17:30

Kde: velká studovna

Co: přednáška

Důl Max v Libušíně | Příběh zakladatelů čokoládovny ORION | Život a dílo Stanislava Kulhánka | a další příběhy z Kladenska

Přijďte si poslechnout neznámé příběhy z Kladenska a podívat se na svět sběratelskýma očima!

Během přednášek budou představeny originály ze soukromých regionálních sbírek Kladna a kladenského regionu či blízkého okolí. Po skončení každé přednášky následuje volná debata.

Tématy vás provedou: 

Martin KrčekMichal Pupcsik z Muzea kladenského venkova

Vstupné: 50 Kč

 

Michal Pupcsik (*1974, Kladno), Muzeum kladenského venkova

Bělocký patriot, od narození žije v Bělokách. Jako malý se chtěl stát horolezcem, ale nakonec skončil v bankovnictví. Vystudovaný knihovník s vášní pro moderní technologie, amatérský badatel a dlouholetý sběratel Kladenska a lidické historie. Aktivně publikuje a snaží se o vybudování klasického muzea. Bibliofil a pravidelný návštěvník antikvariátů a vetešnictví. Spoluzakladatel iniciativy Muzea kladenského venkova.

 
 
 
 

Martin Krček (*1982, Kladno), Muzeum kladenského venkova

Libušínský patriot, od narození žije v Libušíně. Zde je nyní městským zastupitelem a od dětství i skautem. Je také správcem archivu libušínského Junáka i archivu skautů okresu Kladno. Historii se věnuje také celorepublikově v Klubu skautských sběratelů Junáka. Vystudovaný chemik působící v oboru, ale především amatérský badatel a dlouholetý nadšený sběratel historie Libušína. Častý návštěvník antikvariátů, vetešnictví a sběratelských burz.