Hlavní obsah stránky
Psychologie pohádek
Kdy: 6. 10. 2016
Asi správně tušíte, že pohádky nejsou jen povídačkami pro děti, ale můžeme je chápat i jako nadčasové poselství ukrývající klíč k tajemství lidské duše. Právě zde můžeme hledat oporu ve svízelných situacích, nacházet naději, že nakonec všechno dobře dopadne a nechat se inspirovat při rozhodování na našich životních křižovatkách.
Zajímá vás, proč my Češi máme tolik rádi pohádky? A proč všichni bez rozdílu milujeme Popelku? Víte, co je typické právě pro naše pohádky? Jaký je rozdíl mezi klasickými a moderními pohádkami? Proč a jakým způsobem dětem vyprávět pohádky? Na tyto a další otázky budete společně hledat odpověd s PhDr. Ing Evou Boháčkovou z Ateliéru Psychologie radosti a spoluatorkou knihy Co se dnes hraje? – Pohádky 21. století. Dále se dozvíte, jak současná psychologie pracuje s pohádkami a jakým způsobem můžete léčebného potenciálu pohádek využít právě vy.
Eva Boháčková, PhDr. Ing. psycholožka a grafoložka. V r. 2000 dokončila na FF UK v Praze magisterské studium jednooborové psychologie. O dva roky později získala v tomto oboru titul PhDr. Několik let se podílela na výuce katedry psychologie. Více než 10let působila jako lektorka grafologie a psychologie v grafologické a psychologické společnosti CALIX. Od r. 2003 provozuje vlastní poradenskou praxi. V letech 2004 -2006 působila jako skupinová terapeutka v denním stacionáři Vendula v Horním Bezděkově určeného pro klienty se speciálními potřebami. Již řadu let pořádá sebezkušenostně zaměřené kurzy a semináře pro širokou veřejnost. Smyslem její práce je napomáhat přirozenému propojování hranic mezi psychologií, spriritualitou a každodenním životem.