Hlavní obsah stránky

Vyhlášení vítězů výtvarné soutěže Ota Pavel – známý i neznámý

Kdy: 5. 6. 2019 od 8:00 - 19. 6. 2019

Co: výsledky soutěže

Nedávno vypsaná výtvarná soutěž dospěla do svého finále. Výsledky naleznete právě zde.

Soutěž byla vyhlášena jako doprovodná akce k výstavě Ota Pavel – známý i neznámý pro děti a mladé výtvarníky od 6 do 26 let, naznačená podtémata pobídla výtvarníky seznámit se s životem i dílem spisovatele. Nečekali jsme, že se sejde tolik zajímavých a kvalitních prací, ze kterých bude znát, že děti dílo Oty Pavla četly a líbilo se jim. To byl hlavní záměr soutěže.  

Do soutěže bylo zasláno 195 prací od 179 dětí ze 13 škol (ze 3 základních, 9 ZUŠ a 1 kroužku) a od 2 jednotlivců ve 3 věkových kategoriích – od 6 do 18 let, nejvyšší 4. kategorie (19-26 let) zůstala bohužel neobsazena. Proto se organizátoři rozhodli rozdělit nejvíce obsazenou 2. kategorii (10-14 let) rozdělit na dvě části. Z celého počtu 195 výtvarných prací bylo zaregistrováno 121 kreseb a maleb, 23 kombinovaných technik, 34 grafických prací a 17 fotografií.

Děti ztvárnily Otu Pavla a jeho svět opravdu různorodě, vedle mnoha portrétů i denních chvilek jsme dostali i celou plejádu štik, kaprů, úhořů a okounů, hladin rybníků a toků řek. Porotu také velmi zaujaly ilustrace k povídkám Oty Pavla.Všem dětem a pedagogům děkujeme za nádherné práce.

Porota ve složení Ivona Kasalická (SVK v Kladně, PR), Tereza Garamszegi (SVK v Kladně, fotografka), Sylva Malá (Buštěhrad sobě), Monika Žitníková (fotografka, Buštěhrad) a Romana Štajerová (výtvarná pedagožka, Plzeň) udělila v každé ze 4 kategorií 4-5 hlavních cen a 5-6 čestných uznání.  Nejvyšší ocenění udělila porota sdružení art SLNEČNICE z Bratislavy za soubor ilustrací k povídkám Oty Pavla.

Slavnostní předání cen vítězům soutěže proběhne během vernisáže výstavy 19. 6. 2019 v 17:30.

Ke stažení