Main content
Poznámky do diáře - Neušlo nám
POZNÁMKY DO DIÁŘE
- Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové pořádá dne 26. 4. 2012 seminář Novela standardů VKIS v praxi knihoven. Přednášky seznámí účastníky s novými standardy VKIS v širším pohledu, a to v kontextu s novou koncepcí knihovnictví až po možnosti jejich využití v praxi. Pozvánku a přihlášku naleznete na webu knihovny http://www.svkhk.cz/ v sekci Pro knihovny.
- Osmnáctý ročník konference INFORUM 2012 se uskuteční 22.–24. 5. 2012 v prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze. Program je zaměřen na EIZ a jejich profesionální využívání ve vědě, výzkumu, vzdělávání a podnikání a akce jako taková je ojedinělou svého druhu v celé střední a východní Evropě. Kromě odborných přednášek jsou tradičně připraveny také doprovodné workshopy. Přihláška a další informace jsou na stránkách www.inforum.cz.
- Městská knihovna Klatovy pod záštitou starosty města Klatovy, Obce spisovatelů, Českého rozhlasu Plzeň a Klatovského deníku, za finanční podpory MK ČR vyhlásila 22. ročník amatérské soutěže v oboru literárních prací Literární Šumava 2012. Soutěže se může zúčastnit každý autor starší 15 let, který není profesionálním spisovatelem nebo novinářem. Soutěžní práce je třeba odeslat nejpozději do 31. 7. 2012 na adresu knihovny nebo na e-mail soutez@knih-kt.cz. Podrobné podmínky jsou zájemcům k dispozici na adrese http://www.knih-kt.cz/download/vyhlaseniLS2012.pdf.
NEUŠLO NÁM
- Projekt internetizace knihoven je stále projednáván.
Na stránce http://visk.nkp.cz/2012/KNIHOVNY_PIK_WEB_15_03_2012.xls je k dispozici seznam knihoven, které se přihlásily k pokračování PIK a měly by být od 28. 3. 2012 jeho prostřednictvím připojeny k internetu. Vstup dalších knihoven do projektu není v tomto okamžiku možný.
- Literární archiv Památníku národního písemnictví zveřejnil na portálu Badatelna.cz http://www.badatelna.cz/fond/4354/ digitalizovanou bio-bibliografickou kartotéku jednoho z nejvýznamnějších představitelů české poválečné bibliografie Jaroslava Kunce. Kartotéka obsahuje přes 40 000 hesel publikačně činných osob – spisovatelů, vědců, umělců i „obyčejných lidí“, převážně s životopisnými daty a odkazy na zdroje informací.