Gen. Klapálka 1641
272 01 Kladno

otevírací doba
pondělí 09:00 - 18:00
úterý 08:00 - 18:00
středa zavřeno
čtvrtek 09:00 - 19:00
pátek 09:00 - 18:00
sobota 09:00 - 12:00
neděle, svátky zavřeno

kontakty

ústředna
tel: 312 813 111
gsm: 777 804 901
email: library@svkkl.cz
dat. schránka: xu9w62t

ičo: 00069892

další kontakty

bankovní spojení

číslo účtu:
274341910/0300
Nejsme plátci DPH.

Ptejte se knihovny

Validační místo mojeID

Nová stránka na FB. Líbí se vám?

 

Rychlá navigace:www.svkkl.cz » služby » výpůjčky e-knih » z eReading.cz

Půjčování e-knih z eReading.cz

prostřednictvím katalogu Středočeské vědecké knihovny v Kladně: ipac.svkkl.cz; www.svkkkl.cz

Základní informace:

  • Výpůjčka e-knihy je na 21 dní. Není možné e-knihu "vrátit" dřív ani výpůjčku prodloužit. Po 21 dnech nebude e-kniha čitelná.
  • E-knihu nevracíte, návrat po 21 dnech je automatický.
  • Můžete mít zároveň maximálně 3 výpůjčky e-knih.
  • Stejnou e-knihu si může vypůjčit více čtenářů současně, nečekáte ve frontě na volnou knihu.
  • Výpůjčky jsou pro vás bezplatné.
  • Ve svém účtu v knihovně musíte mít vyplněný e-mail. Stejný e-mail pak musíte mít ve svém účtu na eReading.cz.
  • Při výpůjčce se musíte zaregistrovat na stránky eReading.cz, pokud tam nejste dosud registrovaný. Registrace v eReading i výpůjčky prostřednictvím našeho katalogu jsou bezplatné.

E-knihy jsou čitelné na tabletech s Android a iOS nebo na čtečkách eReading START2, 3 a 4. (Jedna čtečka START4 je k vypůjčení v knihovně.)

Aplikaci pro výpůjčky e-knih ze stránek eReading.cz nejde nainstalovat na tablety Kindle. Na tabletech Kindle si tedy není možné vypůjčené knihy číst. Je to způsobeno zabezpečením tabletů Kindle, které neumožňují instalaci cizího programu.

Jak postupovat při výpůjčce:

Vyhledání e-knihy

Je více možností, jak najít svoji e-knihu.

1. Knihu vyberte stejně, jako při hledání ostatních dokumentů pomocí indexů Název, Autor atd. Informaci o tom, jestli je k dispozici i e-kniha, uvidíte pod záznamem (volba "Půjčit si e-knihu").

nebo

2. Ve vyhledávání vyberte Rozšířené vyhledávání, v druhu dokumentu zvolte e-Knihy. Takto by se vám zobrazily všechny e-knihy. Hledání můžete omezit opět pomocí dalších kritérií (Název, Autor, Rok vydání atd.)

e-knihy

nebo

3. Najdete dokumenty, které odpovídají vámi zadaným kritériím (Autor, Název atd.). V levém sloupci pomocí fazety Dostupnost můžete omezit výběr zatržením hodnoty "e-výpůjčka".

e-knihy

Zobrazení v katalogu

Informace o připojené e-knize a možnosti jejího vypůjčení se bude zobrazovat na stránce Výsledky vyhledávání, ve zkráceném i podrobném zobrazovacím formátu a na stránce Detail záznamu.

Vedle náhledu obálky se zobrazí jedna až tři ikony s odkazem na náhled prvních 20 stran e-knihy ve formátech pdf, epub, mobi. Kliknutím na ikonu se čtenáři nabídne stažení souboru s náhledem z portálu eReading.cz.

Pokud je e-kniha k dispozici k výpůjčce z portálu eReading.cz, zobrazí se pod záznamem volba "Půjčit si e-knihu".

e-knihy

Objednání výpůjčky

Kliknutím na volbu "Půjčit si e-knihu" se dostanete do objednávkového formuláře. Pokud ještě nejste přihlášení do katalogu knihovny, bude nejdříve přesměrován na přihlašovací stránku a teprve po přihlášení může pokračovat do objednávkového formuláře. Ten obsahuje informační text a tlačítko "Vyžádat si e-knihu".

Informační text:

e-knihy

Abyste si mohli půjčit e-knihu, musíte mít platnou registraci, vyplněnou platnou e-mailovou adresu, která se bude shodovat s vaší e-mailovou adresou zadanou v účtu eReading.cz.

Zatržením souhlasu vyjádřete souhlas s podmínkami a kliknutím na tlačítko "Vyžádat si e-knihu" zahájíte proces e-výpůjčky.

Nyní budete přesměrovaní na stránky eReading.cz. Buď zde máte účet už založený, pak se přihlaste. Doporučujeme zkontrolovat e-mailovou adresu, jestli odpovídá adrese zadané v knihovně. Případně adresu opravte. Nejste-li dosud na stránky eReading.cz registrování, vyplňte registrační formulář.

Emailová adresa v účtu eReading.cz musí být shodná s emailovou adresou, kterou má čtenář zadanou ve svém čtenářském účtu v knihovně.

e-knihy

Po přihlášení se dostanete na stránku, ze které si výpůjčku stáhne do PC nebo do svého zařízení.

e-kniha

Zároveň obdržíte na mail zprávu o výpůjčce s přímým odkazem na stažení výpůjčky.

e-kniha

Výpůjčku můžete stáhnout opakovaně i do více zařízení. Po dobu 21 dní budou všechny stažené výpůjčky pro vás k dispozici.

Výpůjčku nevracíte, po 21 dnech se výpůjčka automaticky ukončí.