Hlavní obsah stránky

Jak se učit cizí jazyky

Fotogalerie Jak se učit cizí jazyky - portrét

Kdy: 4. 4. 2018 od 17:30

Kde: Velká studovna

Co: přednáška

Chcete se naučit cizí jazyk, ale nevíte, jak na to? Už se nějaký učíte a chtěli byste to dělat lépe? Nebo se vám nějaký jazyk líbí, ale ne a ne začít s učením? Možná vám pomůže tato přednáška.

Znalost více cizích jazyků je dnes velmi ceněnou dovedností a alespoň pasivní znalost dalšího jazyka je dnes takřka nezbytná. Než se však člověk naučí pohotově komunikovat v cizím jazyce, tak ho čeká poměrně obtížná cesta. Na ní může narazit na spoustu nástrah, které jej v lepším případě mohou zpomalit, v horším případě zcela odradit od učení cizího jazyka. Ačkoliv se objevují stále nové metody učení a je možné využívat moderní technologie, některé problémy s učením jazyků nemizí, dokonce se objevují problémy nové.

Přednáška Jak se učit cizí jazyky bude právě o těchto “věčných“ i nových problémech, které člověk může mít, když se snaží ovládnout nový jazyk. Někdo nemá na učení nového jazyka čas, někdo si myslí, že musí vycestovat do země, kde se daným jazykem mluví… Přednáška se bude věnovat těm nejčastějším problémům a bude samozřejmě prostor pro dotazy z řad posluchačů. Pozornost bude věnována převážně motivaci, jenž bývá pro učení jazyků zásadní.

Přednášejícím bude Miloslav Ježek, který v současnosti studuje Finská a Švédská studia na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Kromě jazyků se věnuje osobnímu rozvoji a vzdělávání obecně, a to i aktivně, např. organizací událostí jako je tato. V Kladně působí jako externista v ICM Kladno, což je součást Labyrintu, střediska volného času, vzdělávání a služeb.